Spytihněv 145, 763 64 Spytihněv
vyrasta@vyrasta.cz

+420 777 947 653

+420 776 715 691


nehořlavé dílenské a průmyslové závěsy a zástěny

Vyrábíme závěsy do hal, dílen a svářoven, vyjímkou nejou ani kancelářské prostory, nebo místa, kde je potřeba oddělit výrobu od jiných prostor. K těmto účelům nabízíme materiály dle jejich využití. Od něhořlavých až po materiály, které slouží pouze proti prachu a nečistotám. Průmyslové závěsy nabízíme včetně několika druhů zavěšení a včetně profesionálního zavěšení do kolejnice.


OHIV tkanina se sníženou hořlavostí, inářksá tkanina do interiéru
Barva: olivová, Šíře role: 100 cm, nekonečný pás metrů běžných, Úprava: permanentní úprava snížení hořlavosti, Využitelná: ve vnitřních a venkovních prostorech
Využívaná převážně tam, kde se pracuje s otevřeným ohněm. Má sníženou hořlavost a je do jisté míry ohnivzdorná. Je testovaná na hořlavost a "snadnost zapálení", Metoda ČSN EN ISO 6940 (80 0805) , Doba zapalování 20s: materiál se při 20s nezapálí, nevypálí se žádný otvor, patrné zčernání povrchu, neodkapává.
Materiál je dále testován na povrchový měrný odpor - střední hodnota, Dodáváme včetně protokolu o nehořlavosti OHIV. Při chemickém čištění dochází ke ztrátě funkční účinnosti cca po 10 cyklech. Použití materiálu: pro výrobu dílenských závěsů, zástěn do provozů, krycích plachet.  

Cena materiálu včetně spojení na požadovaný rozměr  258,- Kč/1m2 (vč. DPH) 


MOFOS tkanina se sníženou horlavostí interiérový závěs
Složením: 100% bavlna s permanentní úpravou proti hořlavosti MOFOS, plošná hmotnost 410g/m² , Použití: lze použít do vnitřních prostor, Barvy: šedá a červená (další barvy na dotaz), Testováno na: odolnost proti malým rozstříknutým částicím roztaveného kovu, Metoda ISO 9150, Déle testovánona: vnitřní měrný odpor,  Nehořlavá úprava MOFOS není trvalá v mokré údržbě, Při chemickém čištění dochází ke ztrátě funkční účinnosti cca po 10 cyklech.  K tomuto druhu plachty dodáváme na vyžádání protokol o nehořlavosti MOFOSJe převážně využívaná pro výrobu dílenských závěsů, zástěn do provozů, krycích plachet, svářečských obleků, závěsů do školních dílen, kalíren, kováren.

Cena za spojení na požadovaný rozměr: 250,- kč vč. DPH /m2

Pojem nehořlavá úprava. Pod pojmem nehořlavá úprava nelze spatřovat doslovnou ohnivzdornost. Jako nehořlavý se označuje ten materiál, který při působení plamene, nebo jiného zdroje žáru se vlivem úpravy nezapálí. V krajním případě pouze zuhelnatí. To vzhledem k organickému původu vláken nelze vyloučit.

Celtovina 580g 50%bavlna 50% juta  interiérový závěs
Barva: světle zelená khaki (olivová), Šíře role: 102cm, metry běžné, Úprava: permanentní snížená hořlavost, Využitelná: ve vnitřních prostorech, Splňuje parametry nehořlavosti pro doly, slévárny, hutní provozy a pracoviště s otevřeným ohněm.

Cena materiálu včetně spojení na požadovaný rozměr 338,-

Scanum 2x500g PAN Polyekryl- interiérový závěs

Barva: šedá, černá, na dotaz červená, Šíře role: 130 cm, nekonečný pás metrů běžných, Úprava: materiál bez povrchové úpravy, vhodné pouze do interiéru, Těžký, výhradně interiérový závěs použitelný v kancelářích pro rozdělení nebo odstínění prostoru od provozu., Materiál díky velké plošné hmotnosti má i dobré protihlukové vlastnosti. Na omak velmi měkký a poddajný materiál, který se nekrčí a nedá se zlomit, je vhodnější spíše do frekventovanějších míst.
Cena materiálu včetně spojení na požadovaný rozměr  300,- Kč/1m2 (vč. DPH) 

AKUÁLNĚ V NABÍDCE: ŠEDÁ, ČERNÁ, BÉŽOVÁ

Celtovina 500g 100% bavlna, interiér a exteriér
Barva: olivová, Šíře role: 150cm, metry běžné nekonečný pás, Pevnost: (N)/200x50mm, osnova 1150, útek: 1600, Vyrobeno dle PN 100-80-98, Provedené úpravy: hydrofobní, fungicidní, dodatečné barvení, Použití: do vnitřních i venkovních prostor, Tkanina vhodná: pro výrobu stanů, přístřešků, zástěn, potahů na dopravní techniků, obalů, Tyto  tkaniny používáme pro výrobu těžkých závěsů pro zamezení průvanu a udržování tepla v místnostech.
Cena materiálu včetně spojení na požadovaný rozměr  350,- Kč/1m2 (vč. DPH)

Celtovina 410g 50% bavlna, 50% polyester
Barva: režná, šíře role: 150cm, metry běžné nekonečný pás, Pevnost:(N)/200x50mm, osnova: 1800, útek: 1100, Vyrobeno dle PN 100-80-98, Provedené úpravy: hydrofobní, fungicidní, Použití: do vnitřních i venkovních prostor, Tkanina vhodná: pro výrobu stanů, stánků, závěsů, přístřešků, zástěn, potahů na dopravní techniku, tašek, batohů atd. Tuto tkaninu také používáme při výrobě dobových a historických stanů pro její přírodní zabarvení a vysokou pevnost.
Cena materiálu včetně spojení na požadovaný rozměr  275,- Kč/1m2 (vč. DPH)

Polyethylen tkany 250g s oboustrannou laminací
Barva:
 stříbrná, modrá, zelená, bílá, Šíře role: 100 cm, nekonečný pás metrů běžných, Úprava: oboustrannou laminací POE, maximální UV stabilizace, Kvalitní PE plachtovina od tuzemského dodavatele, Materiál nepropouští vodu a vzduch, Materiál je vhodný pro celoroční použití, maximální UV stabilizace zaručuje dlouhou životnost. Tyto závěsy se používají k oddělení prostoru, nebo zakrytí materiálu a zboží, přepažení hal, použití jako zakrývací plachty.
Cena materiálu včetně spojení na požadovaný rozměr  121,- Kč/1m2 (vč. DPH)

PVC čirá s mřížkou
Barva/popis: 
Bezbarvý průhledný materiál spevněný mřížkou, průhlednost cca 50%, Šíře: 100 cm, nekonečný pás metrů běžných, Tloušťka materiálu: 0,4 mm, Gramáž: 550g/múprava UV stabilizace, Materiál nepropouští vodu a vzduch, částečně průhledný, Používá pro zamezení tepelných ztrát, pro výrobu dílenských závěsů, závěsů do automyček apod., materiál je zpevněn mřížkou a není úplně průhledný. Materiál je omyvatelný a snadno se udržuje.
Cena materiálu včetně spojení na požadovaný rozměr  228,- Kč/1m2 (vč. DPH) 

PVC autoplachtovina čirá
barvení: bezbarvý průhledný materiál, Šíře: 140cm, nekonečný pás metrů běžných, Tloušťka: 0,4 mm, Gramáž: 550g/2, Úprava: UV stabilizace, Vystužení okrajů: Tento materiál vystužujeme na okrajích neprůhlednou PVC 500 g/m,materiál nepropouští vodu a vzduch. Tento závěs je použitelný pro zamezení tepelných strát, jako závěsy do automyček, lamelové závěsy do provozů, zástěny pro přepažení hal.

Cena materiálu včetně spojení na požadovaný rozměr  424,- Kč/1m2 (vč. DPH) 

PVC autoplachtvina 680g

Barva: dle nabídky barevnice - nejčastěji, šedá, modrá, bílá, smetanová, Šíře role: 2,7 - 3 m, nekonečný pás metrů běžných, Úpravy: voděodolná, neprodyšná, Materiál nepropuští vodu a vzduch, Spojování: svářením a nebo šitím. Závěsy proti tepelným ztrátám, zástěny k přepažení hal, provozů, skladů, vstupní závěsy do autoumýváren. Tyto závěsy jsou velmi těžké a huře se skládají při shrnování, hodí se do prostoru, kde je místo pro shrnutí závěsu na stranu.
Cena materiálu včetně spojení na požadovaný rozměr  270,- Kč/1m2 (vč. DPH) 

Polyester 430g Tundra , lehký exteriérový závěs
Barva: velká škála barev, barevnice níže, Šíře role: 150cm, nekonečný pás metry běžné, Úprava: z rubové strany nánosovaná silnou vrstvou PVC, Pevnost (N): osnova: 1440, útek 1240, Tažnost podélně: 36% , příčně: 29%, Tlak vodního sloupce: 100 cm, Odolnost v otěru: 50 000 ot. Materiál je zdravotně nezávadný vyhl. č. 84/2001 Sb., č.521/2005/Sb., Materiál není stálobarevný, změna barvy nemůže být předmětem reklamace, Materiál nepropouští vodu a vzduch, Materiál je vhodný pro výrobu dělících a zateplovacích závěsů do interiéru a exteriéru. Tento materiál se nám osvědčil jako vhodný pro výrobu plachet na stany a stánky, díky velkému vodnímu sloupci odolává velmi dobře dlouhodbě dešti a je velmi pevný. Vetší tuhost zajišťuj odolnost za zvýšených povětrnostních podmínek. Díky velké barevné škále se jedná o výrobek vhodný i do bytových prostor k oddělený prostorů atd. Z tohoto materiálu se dále vyrábí vaky a obaly. Výhodou je nižší cena a vetší plošná hmotnost.

Cena materiálu včetně spojení na požadovaný rozměr 200,- kč vč DPH


-Před vytvořením cenové nabídky vyberte způsob zavěšení viz. možnosti níže.

-Poptat můžete skrz náš poptávkový formulář dole, nebo na níže uvedeném e-shopu skrz košík.
-Níže možnost stažení poptávkového formuláře pro zaslání na náš mail. Včetně návodu pro zaměření.
-Nejdříve vypracujeme cenovou nabídku, včetně odborného poradenství.
-Sdělíme možnosti dopravy (u zavěšení do kolejnice) a doporučíme vhodnou přepravní společnost.
-Od potvrzení ze strany zákazníka můžeme přejít k výrobě.
-Objednávky dodáváme cca do týdne, dle velikosti objednávky.
-Možnost platby předem na účet, na dobírku, kartou u přepravce (pouze u PPL)

Zavěšení do kolejnice

-Profi varianta zavěšení do kolejnice, dlouhodobé profi řešení na frekventované místa. 

-V horním lemu závěsy jsou nanýtované jezdce, jezdec se nasune do předem namontované kolejnice.
-Výhodou je hladký chod závěsu při častém shrnování, malá náročnost na prostor, minimální únik tepla.
-Jezdec: doporučeno po: 28cm - ocelový, povrchová úprava pozink+ložisko. Vlastní výroba kolejnicových jezdců.
-Držáky závěsu: na zeď / strop    závěs je možno umístit: do stavebního otvoru / před stvební otvor.
-Kolejnice: profil 45  Rozměr: 18mm x 18mm x (mezera) 5mm  Max délka: 6m, možno spojit spojkou na požadovanou délku.
-Kolejnici je možné dodat v rádiusu 0,6m do úhlu 90
°, celková délka v rovině: 2m. Vhodné do vstupních prostor provozů.
-Možnost objednání samotného závěsu, nebo zavěšení včetně montážního příslušenství.Zavěšení na trubku
-Vhodné pro délky do 6m, možnost odsazení závěsu 130mm, dodáváme samostatně závěs, nebo včetně trubky a držáků.

-V horním lemu závěsu jsou nanýtované vysuté závěsové kroužky průměr kroužků: 50mm/70mm(dle montované tyče)
-Závěs se navleče na trubku a te se uchytí do 2-3 dřáků dle rozměru a váhy závěsu.
-Výhodou je nižší cena oproti kolejnici, závěs je možné shrnovat dle potřeby, ocelové kroužky jsou odolné.
-Trubka: 1coul 33,7 x 33,25mm 1m: 2,6kg, Pro těžší závěsy: 5/4 coul 42,4 x 3,25 1m: 3,1kg
-Vysuté závěsové kroužky průměr: 50mm , nebo 70mm  doporučeno po: 28cm
-Vhodné pro použití před stavební otvor, odsazení závěsu v držácích na zeď: 130mm
-Možnost objednání samotného závěsu, nebo zavěšení včetně montážního příslušenství.

Zavěšení na lanko
-Vhodné pro lehčí závěsy, nebo těžké menšího rozměru, nebo pouze pro oddělení prostoru, překrytí regálů se zbožím atd.

-V horním lemu závěsu jsou nanýtované vysuté kroužky na lanko. Průměr kroužku: 25mm.
-Plynulý posuv závěsu, snadná remontáž díky lanku, možnost dopnutí napínákem dle poitřeby.
-Ocelové lanko průměr: 3-4mm (dle velikosti závěsu), držáky lanka odsazení: 130mm
-Napínák ocelového lanka: 120-180mm   +   svorka ocelového lanka 
-Možnost objednání samotného závěsu, nebo zavěšení včetně montážního příslušenství.

 

Soubory ke stažení

FOTOGALERIE

OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Zaujaly vás informace na této stránce a chcete se dozvědět více? Neváhejte a vyplňte následující kontaktní formulář. S odpovědí se Vám ozveme co nejdříve.